RYBAŘENÍ NA RIO EBRO VE ŠPANĚLSKU

Snad každý z vás už někdy v minulosti slyšel úžasné příběhy o rybaření na španělských přehradách na řece Rio Ebro. Příběhy o bojovných říčních kaprech, monstrózních sumcích, krásných candátech, velkých okounech nebo trochu exotických black bassech.
Legendární přehrady na Rio Ebro
Rio-Ebro je řeka dlouhá více než 900 km a nejznámějšími úseky na ní jsou dvě mezi rybáři proslulé přehrady na rozmezí regionů Aragon a Katalánsko.

Horní přehrada Embalse de Mequinenza se vine krajinou více než 100 kilometrů, její hloubka dosahuje místy až 60 metrů a šířky od několika desítek po stovky metrů.

Spodní přehrada Embalse de Riba Roja, kde se nachází i náš kemp Almaebre, místo s dlouholetou tradicí oblíbené stovkami rybářů z celé Evropy. Riba Roja je dlouhá asi 40 kilometrů, její hloubky se pohybují od plytkých mělčin až po zhruba 30 metrů, šířka je většinou až několik set metrů. Tato přehrada je starší, teplejší a úživnější než přehrada horní a pokud hledáte rybaření v panenské přírodě a klidu nebo opravdu trofejní úlovky, pak musíte právě sem. Protože to pravé rybaření ve Španělsku zažijete u nás!
Přehrady doslova plné ryb
Obě přehrady jsou rybáři hojně navštěvované. Obě také mají svá pro a proti. Horní přehrada díky jednodušší dostupnosti lovných míst na jejích březích v posledních letech často trpí příliš velkým rybářským tlakem a díky její rozloze není jednoduché na ploše desítek kilometrů čtverečních pro neznalého člověka najít dobré místo k rybaření, a to jak na břehu, tak ve vodě. Obrovskou nevýhodou je nestabilní stav vody této přehrady.

Spodní přehrada vznikla zatopením údolí s rozsáhlými ovocnými sady a lesy, které před zaplavením nebyly vykáceny a rybám tak vzniklo místo, které je jejich dokonalým útočištěm s mnoha přirozenými úkryty. O to složitější je to ale pro rybáře. Pro nezkušené rybáře je tedy více než vhodné nechat si poradit od zkušenějších kolegů nebo ideálně od našeho rybářského průvodce, který místní poměry dokonale zná a nasměřuje vás na ta správná místa nebo pomůže vybrat správnou strategii lovu.

Díky perfektnímu zázemí kempu, zkušenosti našeho personálu a opravdu těžko uvěřitelnému množství ryb v přehradě, se pro vás při troše štěstí rybaření u nás stane nezapomenutelným zážitkem na celý život.

RYBY NA RIO EBRO

Kapr
Vody přehrady Riba Roja brázdí neuvěřitelné množství krásných kaprů, což každoročně láká spoustu rybářů z celé Evropy. Ryby dosahují délky běžně i přes metr a hmotnosti i hodně přes 20kg. Zažijte také vy souboje s těmito velmi silnými a bojovnými španělskými šupináči!

Sumec
Ebro je vyhlášenou vodou zaslíbenou lovu trofejních sumců. V celé Evropě není mnoho dalších míst, kde dokážete chytit větší kusy, ale co se množství úlovků monster s délkou i hodně přes 2 metry jsou přehrady na řece Ebro jasnou jedničkou. 

Candát
Candát je cílovou rybou pro tisíce rybářů, kteří na Ebro přijíždějí z celé Evropy, aby si zde mohli užít fantastické chvíle při lovu tohoto dravce. I když je pro mnoho rybářů Rio Ebro spojené spíš s lovem sumců, skutečností je, že daleko víc se zde chytá candát. Úlovky kapitálních kusů i přes 80 cm zde vůbec nejsou výjimkou! A pokud budete mít jen trochu štěstí, můžete za jediný den ulovit opravdu mnoho candátů.

Okoun
Poslední roky nebývale přály kondici okounů. Populace těchto krasavců se zde zněkolikanásobila a ryby dorůstají až šokujících velikostí. Úseky přehrady kolem našeho kempu, kde je mnoho potopených stromů a jiných přirozených úkrytů, jsou považovány za jedny z nejlepších okounových míst na Riba Roja vůbec.

Black Bass
Neboli okounek pstruhový není žádný, jak by zdrobnělý český název napovídal, nevýznamný prcek. Jedná se o sportovně velmi ceněnou rybu, dravého bojovníka, který umí nabídnout spoustu zábavy a zážitků hlavně v období letních veder, kdy ostatní ryby neprojevují velkou aktivitu. Dlouhá rákosová pole podél břehů poblíž našeho kempu jsou vyhlášená bassová místa, jedny z nejlepších na celé přehradě Riba Roja.

Rybaření v našem kempu Almaebre s sebou nese i výhody katalánských rybářských pravidel. Na rozdíl od Aragonu u nás nemusíte váš rybolov po setmění přerušovat do svítání, protože můžete rybařit 24 hodin denně nonstop a také můžete bivakovat přímo na břehu přehrady. To vše aragonská pravidla neumožňují.

A když k tomu přidáte skvělé zázemí kempu s barem, kuchyní, wifi a zesíleným telefonním signálem v areálu, pohodlné ubytování pár metrů od břehu a nové lodě se spolehlivými motory, volba je jasná…

Zavřete oči a představte si sluncem zalitou hladinu přehrady, ve které se skrývají ryby, o kterých jste doposud slyšeli z vyprávění nebo četli na internetu, či je viděli ve filmech. Krásná příroda, všude panuje klid a pohoda… Nyní máte i vy jedinečnou šanci zažít tyhle chvíle a zkusit své štěstí a rybářské dovednosti v jedné z nejvyhledávanějších sladkovodních lokalit na světě. Stačí k tomu málo – rozhodnout se a zarezervovat si pobyt u nás. Vítejte v Almaebre!

RYBAŘENÍ S PRŮVODCEM

Spodní přehrada vznikla zatopením rozsáhlého údolí s hustým lesním porostem a četnými ovocnými sady. Stromy nikdo nepokácel a tak pod hladinou vzniklo místo plné přirozených úkrytů, pro život ryb tedy absolutně ideální. O to náročnější je to ale pro rybáře. Řešením je vypravit se na vodu se zkušeným místním rybářským průvodcem: My ho pro vás po předchozí dohodě rádi zajistíme. Zdejší průvodci dokonale znají ta nejlepší lovná místa i zvyklosti a chování ryb a v jejich doprovodu se tak můžete snáze dočkat ulovení své životní ryby. Proto pokud váháte, zda se máte do Španělska na rybaření a lovení si svých trofejních ryb vydat, tak neváhejte a přijeďte. Jsme Vám plně k dispozici.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram